Založ si blog

Rezidenčné parkovanie v Petržalke, alebo – starostu nezmeníte, no môžete ho vymeniť.

Dlhoročný petržalský starosta a vicežupan /a nielen to/ Ing. Vladimír Bajan je už chronicky známy svojimi excesmi, najmä čo sa týka „biznisu“ s pozemkami a svojskou developerskou činnosťou v rámci „/ne/právomocí“ svojho stavebného úradu. Napr. kauza Multifunkčná hala v Petržalke, Polyfunkčné objekty Domino, stavba BAJO a pod.  Neustále porušuje platné právne normy /stavebný zákon, správny poriadok, rokovací poriadok miestneho zastupiteľstva atď./ a nič sa nedeje. Pritom primitívne klame a zavádza. Hlasy volených zástupcov obyvateľov  – poslancov miestneho  zastupiteľstva jednoducho ignoruje.  A samozrejme zvysoka kašle na obyvateľov a svojich voličov.  Môže si to dovoliť. Veď pri jeho nezákonných postupoch ho vždy niekto podrží, buď priamy nadriadený orgán – okres, alebo nadriadený nadriadeného. Nehovoriac o laxnom prístupe nezávislej prokuratúry a prvostupňového súdnictva.

Jeho extempore na ostatnom zasadnutí miestneho zastupiteľstva o tzv. rezidenčnom parkovaní v Petržalke ukazuje, že pohár už začína pretekať. Konečne to prebudilo aj „uvedomelých“ petržalských ignorantov volieb, lebo sa to bytostne dotýka aj ich peňaženiek. Petržalka mala v ostatných komunálnych voľbách /2014/ 100 826 oprávnených voličov. Volieb sa zúčastnilo 28 560 voličov a starosta Bajan z toho získal 6 382 hlasov. Hoci, mestskou časťou zaplatený „predvolebný“ prieskum  verejnej mienky  „hodnovernej agentúry“ hovoril o 94 %-nom  súhlase s politikou p. Bajana.  http://nechala.blog.sme.sk/c/360666/neverte-politickym-smejdom-verte-kupenym-prieskumom-verejnej-mienky.html

A tento ich „milovaný“, nakoniec „až“ cca 6,3 %-ami voličov zvolený, starosta chce zrazu od všetkých petržalských majiteľov áut dostávať  „desiatok“ vlastne za nič. Nič nevybuduje, nič nepostaví, nikomu nič nezaručí,  ale chce za to od nich peniaze.  A na základe šéfmi úradu mestskej časti zrežírovaného výberu tej „správnej firmy“, ktorá to má prevádzkovať, nie malé. Hoci ponuky zamietnutých spoločností boli podstatne nižšie a tým pádom mohli byť nižšie aj platby za rezidenčné karty. Pri tom istom zisku pre „transparentný účet“ miestneho úradu. Iba tie provízie by boli samozrejme nižšie.

No naďalej tvrdí /5.10.2015/, citujem:“ Napokon, podľa aktuálneho prieskumu verejnej mienky až 60% Petržalčanov pozitívne hodnotí snahu vedenia mestskej časti riešiť po 25-tich rokoch problematiku parkovania na tomto sídlisku aj za cenu toho, že rezidenti budú ročne platiť sumu 40 – 60 eur. A povedzme si otvorene, mesačne je to cena dvoch až troch káv… „ Toto povie „človek“ https://sk.wikipedia.org/wiki/Vladim%C3%ADr_Bajan, ktorý tam už skoro tých 25 rokov „bačuje“ a nič neriešil.

Slovensko je špecifická krajina. Objaví sa nejaký problém,  kauza, a trvá  3-4 dni, možno týždeň, mesiac, rok a „Gorilu“ niekto pustí do voľnej prírody namiesto do ZOO. Alebo sa to len „stiahne z rokovania“, alebo vyhlási „skutok sa nestal“. Hoci do tej ZOO naozaj patrí, ale klietka, strava, ošetrovateľ – to predsa stojí veľa. Kto to má  platiť? Na takéto „neefektívne“ rozhadzovanie našich daní , sú nami volení predstavitelia a správcovia erárnej kasy veľmi citliví. Veď nejde o životne dôležitý CT prístroj. Tak ju radšej nechajú ísť, nech sa  „živí“ sama ako vie. Najmä keď si na to „poctivo“ zarobila. A na všetko sa zabudne.

A nemusí to byť ani gorila. Možno to je neškodné prasiatko, samozrejme zamlada. Ale keď vyrastie, pod učiteľskou taktovkou poriadneho kanca, môže to byť aj veľká sviňa, alebo kanec – možnože aj brav. Žiaľbohu aj to sa stáva, najmä keď prebieha „z chlieva do chlieva“. Bravček sa „hospodárovi“ ľahšie ovláda, je poslušnejší, lepšie priberá a nie je taký agresívny. Nie však voči všetkým, najmä tým slabším, jednoduchým a obyčajným členom jeho stáda.  Jediné na čom mu záleží je, aby mal stále plný hrant.

Výstižne to opísal G. Orwell vo svojej knihe Zvieracia farma. Stačí iba obsadiť adekvátnych dablérov.

Jeden reklamný slogan nemenovanej banky hovorí: „Banku nezmeníte, ale môžete ju vymeniť!“ V spote sa riešia rôzne poplatky bankám. Neplatí to aj o petržalskom starostovi?

Stavba Domino – „Teraz nejde o to kto má pravdu. Pravda –nepravda sú len „slovíčka“ v právnickej hantírke. “

04.05.2017

Na úvod pridávam túto reportáž, ktorú spracovala redaktorka pani Katarína Začková z RTVS. Je to naozaj objektívny pohľad na daný problém. Ja osobne skladám „klobúk dolu“, hoci kvôli viac »

Stavba Domino – Čierny humor v podaní starostu Ing. V. Bajana.

01.01.2017

Ak ste milovníkom tohto druhu humoru, tak v oficiálnych stránkach mestskej časti Bratislava – Petržalka v rubrike Online diskusie, si prídete na svoje. Hlavným protagonistom je samozrejme starosta viac »

„Ako to je v skutočnosti? “ Kauza Domino a „cisár“ Bajan.

09.11.2015

V rozhovore pre „Bratislava dnes 24“ dňa 28.11.2014 starosta Bajan povedal: „Stavba Domino. Všetci vieme o petíciach, liste prezidentovi, o nespokojných dotknutých obyvateľoch Jasovskej… viac »

Julian Assange

Rusko odmieta, že chcelo pomôcť Assangeovi utiecť z Británie

22.09.2018 08:17

"Ide o ďalší príklad dezinformácií a falošných správ", uvádza ruské veľvyslanectvo v Londýne.

Lucia Žitňanská

Koalícia nechce od Žitňanskej jej mandát

22.09.2018 07:00

Vládnej koalícii zostáva po odchode Žitňanskej z Mostu-Híd krehká parlamentná väčšina, k dobru má iba dvoch poslancov.

pocasie, teplo

V piatok sa definitívne skončilo leto

22.09.2018 06:00

Teploty klesnú o desať až pätnásť stupňov. Príde dážď a vietor, ktorý môže začiatkom týždňa prerásť do víchrice.

USA, Rod Rosenstein, námestník, minister spravodlivosti

NYT: Rosenstein chcel vlani Trumpa vypudiť z úradu

21.09.2018 23:18

Trump označuje Rosensteina za jedného z hlavných strojcov "honu na čarodejnice" pre údajné ruské zasahovanie do volieb.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 24
Celková čítanosť: 85950x
Priemerná čítanosť článkov: 3581x

Autor blogu

Kategórie